Kniha návštěv

Titulek: Vaše poslední kniha Vložil: Jarmila Drolíková Datum: 14.04.2019

Hoř, ohýnku, o mou duši se už čerti perou, je skvělým přírůstkem historické literatury o událostech 18. století. Bohužel i Jirásek, který tomuto "osvícenskému" století věnoval devět románů a povídek, roku 1741 se však vyhnul jako čert kříži... Věděl proč: musel by přiznat, že české elity opět totálně zradily, když přísahaly věrnost bavorskému kurfiřtovi a Marii Terezii hodily přes palubu, přestože přísahaly na pragmatickou sankci... Díky za odvahu!

Titulek: Bůh s námi Vložil: Jaroslav Z., Blansko Datum: 18.05.2018

Mistře, díky za vaši knihu Krvavý měsíc nad horou Liliavou, která je pro mne čítankou a průvodcem bělohorským obdobím. Nebýt ní bych v žádném případě nepochopil televizní paskvil o Matyášovi z Thurnu nazvaný Bůh s námi, od defenestrace k Bílé hoře. S prominutím, ani prase by se nevyznalo v tomto televizním "díle" - vskutku "důstojným" připomenutím 400.výročí stavovského povstání.
Ještě jednou díky. J.Z.

Titulek: BYLA JSEM NADŠENA Z ROMÁNU KRVAVÝ MĚSÍC NAD HOROU LILIAVOU Vložil: Eva Bělková, Nezamyslice Datum: 10.11.2017

dokonalou znalostí doby (já si ji doplňovala z Moravské vlastivědy, nevěděla jsem o existenci některých epizodních postav), líbilo se mi využití dialogů k posouvání děje, dodává vyprávění spád a svěžest a slouží k charakteristice postav. V epilogu velmi oceňuji úvahu o chování Karla staršího ze Žerotína.
Troufám si srovnávat Váš Krvavý měsíc nad horou Liliavou s Tolstého Vojnou a mírem. Ten jsem přečetla dvakrát a Váš román v podstatě také, neustále se k němu vracím.

Titulek: STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU Vložil: Václav Nývlt Datum: 06.10.2017

Vážený pane Špidlo,
dobrý den. Rád bych Vám poděkoval za úžasnou knihu. Myslím si, že by měla patřit k povinné školní četbě. Je totiž neuvěřitelné, jak lidé zapomínají, co to byl komunismus, co to byla nesvoboda. Nedávno jsem viděl sestřih z předvolebního mítinku KSČM a jejich rétoriku ("soudruhu - soudružko"). Úplně mě to vyděsilo.
Mám k Vám dotaz. Rád bych Vaši knihu doporučil kamarádům a známým na sociálních sítích, ale všude v obchodech je vyprodaná a nenašel jsem ji ani v oficiální elektronické distribuci. Všiml jsem ale, že je k dispozici v "pirátské" elektronické podobě na sdílecích serverech. Rád bych odkaz na tento soubor nasdílel, ale nechci to dělat bez Vašeho svolení. Proto prosím - mohu Vaši knihu takto napoutat na sociálních sítích? Myslím, že je velmi důležité, aby se dostala mezi co nejvíce lidí.
Moc děkuji.
S přáním krásného dne Vašek Nývlt.

Titulek: Re: STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU Vložil: ODPOVĚĎ Datum: 06.10.2017

Vážený pane Nývlte,
máte úplnou pravdu, ta doba se musí připomínat pořád, už proto, že mezi námi ještě dnes žije Bohumil Robeš (jedna z postav románu - 13 let si odeseděl v Leopoldově, dodnes nechápu, jak to mohl přežít...) a další - 2.a 3. díl je z velké části autobiografií ("Věruna" - a ta je také plná toho svinstva....) Dlouho jsem přemýšlel, jak ještě dnes někdo může volit KSČM, když už se dávno musel přímo fyzicky přesvědčit o jejich masových vraždách... Pochopil jsem to díky dnešnímu Zemanovi a Babišovi: čím víc dokumentů se dostává napovrch o jejich pokleslosti, tím větší popularitu získávají. Pak musíme přemýšlet, do jaké míry je tento národ defektní... Nedělám si iluzi. Věnuji se raději historické próze. Jenže ani tady neutečete tomuto zvrácenému davu. Při autorském čtení své knihy "Krvavý měsíc nad horou Liliavou" ve Velkém Meziříčí na mne (patrně místní farář) křičel, že jsem špatný katolík, když zpochybňuji svatořečení Jana Sarkandera. Řekl jsem jen, že ho nezpochybňuji, ale on zpochybňuje historická fakta - a bylo zle.... Co vám mám povídat, je mi k blití...
O "pirátských elektronických podobách" uměleckého díla nic nevím, jsem už starý zkostnatělý kmet, ale ten termín "pirátský" je mi sympatický, protože v 60.letech jsme hltali pirátské stanice nad Temží, což pro nás znamenalo neskutečnou svobodu. Pokud uznáte za vhodné svým známým nabídnout exkurzi do šedesátileté historie, nemám nic proti tomu, naopak.
A díky
Váš Josef Špidla

Titulek: Co říkáte na současnou politiku? Vložil: Jarda K. Datum: 12.05.2017

V obou vašich románech "Strážce modrého tunelu" i "Znamení doby" se zabýváte politikou. Neláká vás téma současné politické krize..?

Titulek: Re: Co říkáte na současnou politiku? Vložil: Datum: 13.07.2017

Abych pravdu řekl, před čtyřmi lety se začala rýsovat konečně vláda, která vrátí lidem důvěru a národní sebevědomí. Pro romanopisce žádné téma, co by stálo zato. A pak se vyklube Andrej Babiš, kterého si KGB zpracovávala 30 let... Postaven na šachovnici v pravou chvíli: po té, co Šlachtovo komando bezprecedentně přepadne Úřad vlády a zdiskredituje Českou republiku... Vede stát jako firmu a nás na porážku jako voly.... To už by stálo za román...

Titulek: POZDRAVENÍ Vložil: Pavel.Z., Varnsdorf Datum: 18.04.2017

Dobrý večer,
objevil jsem Vaše webové stránky a tak jsem rád, že Vám mohu vyseknout poklonu. Četl jsem Vaše romány "ZNAMENÍ DOBY" a "KRVAVÝ MĚSÍC NAD HOROU LILIAVOU". Oba mě nesmírně naplnily uměleckým, historickým i lidským zážitkem. Teď sháním Vašeho "Strážce modrého tunelu", snad ho seženu alespoň přes knihovnu.
A tak mě zajímá, nad čím teď pracujete, na co se mohu těšit - a hlavně kdy...???
Hodně zdraru
Pavel z Vansdorfu.

Titulek: Re: POZDRAVENÍ Vložil: Datum: 20.04.2017

Děkuji za dopis i za slova uznání, což jistě potěší každého autora a ujistí ho, že nepíše pro sebe....
Nejsem tajnůstkář a snad to nezakřiknu: mám rozpracováno silné téma, dobu, o které národní obrození docela pomlčelo, neboť zrovna neoplývá rekovstvím Čechů, spíš by muselo opět přiznat věrolomnost českých stavů - jak už pokolikáté.... Léta 1740 - 1743 znamenala pro rakouskou monarchii a novou panovnici Marii Terezii nejchmurnější éru v její historii, stačilo málo a Rakousko přišlo téměř o všechny dědičné země po té, co okolníevropské dvory porušily tzv. pragmatickou sankci, zaručující nástupnictví M. Terezie. Ke zrádcům z pragmatických důvodů patřili i čeští stavové...
Na pozadí těchto hektických událostí došlo ve Vyškově k fatální události: v roce 1753 sedmnáctiletá Viktorie Veselá zapálila město, které vyhořelo do základů. Z téhle tragedie se Vyškov už nikdy nevymanil...
Tak mi držte palce, abych dílo zdárně dokončil a nabídnul Vám k četbě. Snad se mi podaří - a Vám bude líbit.
Váš Josef Špidla

Titulek: Děkuji .-) Vložil: Miriam Datum: 01.03.2017

Dobrý den pane Špidla,
včera jsem si vyzvedla Vaše 2 knihy, večer do nich nakoukla s tím, že dle toho, která mne více zaujme, tak ji začnu číst. Moc jste mi to neusnadnil, neboť jak Krvavý měsíc nad horou Liliavou tak i Znamení doby vypadají skvěle...Přeji pěkný den a brzy na shledanou třeba při nějakém koncertě Elin ...

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek